Notaris vergelijken
Vergelijk tarieven en service van de notaris
10
JAAR
9891 Notaris Reviews

Home > Wie wij zijn > Persberichten > 'Tophypotheek te snel gegeven'

'Tophypotheek te snel gegeven'

26-05-2005 Bron : Het Parool

AMSTERDAM - Banken geven huizenkopers veel te gemakkelijk tophypotheken. Dit zegt president Nout Wellink van De Nederlandsche Bank (DNB). Wellink waarschuwt voor nieuwe hypotheeksoorten. Het gaat om de risicovolle combinatie van variabele rentes, beleggingsconstructies en kunstmatig opgehoogde taxaties van woningen.

In het vandaag verschenen jaarverslag over 2004 constateert DNB dat de hypotheekschuld in 25 jaar enorm is opgelopen, van 29 procent van het inkomen in 1980 tot 92 procent dit jaar.

Wellink zegt dat de tophypotheek, waarbij de lening hoger is dan de waarde van het onderpand (het huis), 'niet ... lees meer »

vergelijk ook: sparenbetalennotarisadvocaatziekenhuiszorgverzekeringhuisartstandartscreditcardfinancieel adviseurprovisiehypotheek